·         Povolání: Motocyklový závodník
·         Místo narození: Urbino, Itálie

·         Mistr světa kategorie do 125 ccm (1997)
·         Mistr světa kategorie do 250 ccm (1999)
·         3x mistr světa kategorie do 500 ccm (2001, 2002, 2003)
·         3x mistr světa kategorie MotoGP (2004,2005,2008)

·         Jen těžko byste hledali v Itálii oblíbenějšího sportovce než je právě Valentino Rossi. Tento motocyklový bůh s přezdívkou „DOKTOR“ si získal srdce milionu fanoušků a během i po závodu dělá vše proto, aby si je udržel =).

·         Valentino se narodil 16. února 1979, k motocyklům ho nasměroval jeho otec, který v tomtéž roce obsadil 3. místo v pořadí MS silničních motocyklů (v kategorii do 250 ccm). Valentino již odmala miloval rychlá kola a ve věku dvou a půl let dokonce řídil svůj první minibike. Jako jedenáctiletý začal soutěžit na minibicích a o tři roky později už startoval v šamionátu stopětadvacítek nazvaném Sport Production ve kterém o rok později získal titul.

·         V roce 1995 se zúčastnil jako jezdec Aprilie evropského šampionátu 125 ccm, ve kterém skončil třetí. Zároveň ve stejné kubatuře vyhrál šampionát Itálie. V následující sezoně už se zúčastnil MS taktéž v kategorii do 125 ccm. V tomto MS si Valentino, nevedl vůbec špatně, zvítězil v Grand prix České republiky a celkově skončil devátý se 111 body.

·         Hned v následující sezoně stopětadvacítkám dominoval, když vyhrál jedenáct závodů a své soupeře nechal daleko za sebou. Pochopil, že mu nejslabší kubatura již nemá co dát a přešel do 250 ccm, kde hned v roce 1998 skončil druhý s pěti vyhranými Grand prix. O rok později však bez problémů získal titul.

·         Roku 2000 tedy Valentino, přešel do nejpopulárnější kubatury do 500 ccm, také vyměnil značku Aprilia za Hondu a na konci sezony se mohl pochlubit druhým místem. Následující rok byl opět Valentino k neporažení a vyhrál jedenáct velkých cen a přeskočil hranici tří set bodů. O rok později si to zopakoval.

·         Také v ročníku 2003 vyhrál titul mistra světa, když takřka nebylo závodu, kdy by nestál na stupních vítězů. Za čtyři roky v pětistovkách získal přes třicet vítězství, celkově už se blíží šedesátce. Takovou dominanci motocyklistický sport nezažil od do Mika Doohana. Přesto, že je Valentino jedním z nejúspěšnějších současných sportovců, rozhodně nezpychl. Miluje Londýn s jeho nočním životem, raději však tráví čas se svými kamarády z mládí, než aby se stýkal s celebritami.

Co říct o Valentinovi závěrem? Snad jen to, že v motocyklovém sportu jen těžko hledá konkurenty a i navzdory jeho slávě je pořád stejný, žije pro motorky a své fanoušky. Snad mu to ještě pár sezon vydrží…